top of page

Najpopularniejsze style wnętrzarskie

Zaktualizowano: 6 sie 2023

Najpopularniejsze style wnętrzarskie zmieniają się wraz z upływem czasu, ale w 2021 roku kilka stylów było szczególnie popularnych. Oczywiście, sytuacja może się zmienić w przyszłości, ale poniżej przedstawiam kilka trendów wnętrzarskich, które były popularne do 2021 roku:


  1. Minimalizm: Styl minimalistyczny jest bardzo popularny i polega na prostocie, czystych liniach i ograniczonej ilości elementów dekoracyjnych. Pomieszczenia są utrzymane w neutralnych kolorach, a przestrzeń jest starannie zaplanowana, aby unikać zbędnych ozdobników.

  2. Skandynawski: Wywodzący się z krajów skandynawskich, ten styl jest ceniony za swoją funkcjonalność, jasne kolory, naturalne materiały i dbałość o detal. Jasne drewno, białe ściany, minimalistyczne meble i dużo światła są charakterystycznymi cechami tego stylu.

  3. Nowoczesny: Styl nowoczesny ma swoje korzenie w modernizmie i cechuje się przede wszystkim prostymi liniami, wyrazistymi formami i innowacyjnymi rozwiązaniami. Wnętrza tego typu są często utrzymane w stonowanych kolorach, a meble i akcesoria są nowoczesne i ergonomiczne.

  4. Rustykalny:

Styl rustykalny czerpie inspirację z wiejskich, wiejskich domów i charakteryzuje się naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, kamień czy ceramika. Wnętrza są przytulne, często zdobione ręcznie wykonanymi elementami i ozdobione w stylu wiejskim.


5. Eklektyczny: Ten styl łączy różne elementy i inspiracje z różnych epok i kultur. Wnętrza eklektyczne są często pełne kolorów, wzorów i niekonwencjonalnych rozwiązań, co daje im wyjątkowy i oryginalny charakter.

6. Industrialny: Styl industrialny czerpie z estetyki przemysłowej, wykorzystując surowe materiały, takie jak metal, beton i cegła. Charakteryzuje się odsłoniętymi instalacjami, dużymi przestrzeniami i surowym, surowym wyglądem.

7. Vintage i retro: Styl vintage i retro cieszy się popularnością, zwłaszcza wśród miłośników starego stylu. Obejmuje on wykorzystanie mebli, dodatków i dekoracji z przeszłości, które dodają wnętrzu nostalgii i charakteru.

Warto zaznaczyć, że styl wnętrzarski jest indywidualną kwestią gustu, a wiele osób preferuje łączenie różnych stylów w celu stworzenia unikatowego wystroju. Wraz z mijającymi latami i zmieniającymi się trendami, modne style wnętrzarskie mogą

się zmieniać, dlatego warto być świadomym nowych inspiracji i możliwości aranżacyjnych.


9 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page